O nás

 

Navazujeme na pohostinské služby, které tento dům nabízel již v roce 1877 (Hostinec u Šikrů – Gasthaus Schicker). Poskytujeme ubytovací kapacity v devíti standartně vybavených pokojích za velmi příznivé ceny. Dvě restaurace (obě výhradně nekuřácké) nabízejí bohatý jídelní lístek založený na domácí české kuchyni z čerstvých surovin. Pokud ve Vašem pokrmu ucítíte bylinky, věřte, že tato vůně i chuť pochází z naší zahrádky. Základem hovězího menu je maso z biochovu masného plemene Charrolais, které je chováno na pastvinách v okolí Podhorního vrchu. To stejné můžeme hrdě říct i o pokrmech ze zvěřiny, jejíž původem je místní oblast Podhorní vrch. K našim kulinářským dobrotám nabízíme nadstandartní nápojový lístek. Mimo jiné si Vám dovolujeme doporučit lahodný pivní mok z regionálního pivovaru Chodovar a velký výběr prvotřídních vín různých kategorií nejen ze dvou moravských vinařství Znovín a Lahofer.

Okolí našeho hostince nabízí netradiční možnosti k relaxování: turistické vycházky do širokého okolí, pro cyklisty rozsáhlou síť cyklostezek (nás začínáte v nadmořské výšce cca 800 metrů, půjčovna horských přímo v hostinci), golf pro pokročilé i začátečníky (golfový areál se cvičnou loukou je vzdálen 500 metrů), pro lovce bohatý lovecký revír a sportovní rybáři najdou v dosahu atraktivní pstruhovou i mimopstruhovou vodu. V zimě se můžeme pochlubit strojově upravenou lyžařskou běžeckou stopou v celkové délce 40-60 km (nástupiště do stopy je 300 metrů od hostince), lyžařským svahem s umělým zasněžováním a osvětlením pro večerní lyžování (vleky jsou vzdáleny 2 km). V samotném lázeňském městě najdete plno dalších sportovních i kulturních aktivit.

 

Budova hostince

Hostinec se nachází v obci Závišín 3 km od centra Mariánských Lázní směrem na Karlovy Vary poblíž vyhlášeného golfového hřiště. Před hostincem je k dispozici parkoviště s velkou kapacitou, rovněž jsou zde připraveny stojany na kola pro cyklisty, v zimě jsme zde připraveni na běžky.

V hostinci jsou dvě retaurace, z nichž jsou dnes již obě nekuřácké. Přední někuřácká restaurace je laděná do mysliveckého stylu, má kapacitu cca 40 lidí a nachází se zde krb, který potěší zejména v mrazivých dnech. Restaurace má velkou terasu, kde se dá v letních měsících sedět až do pozdního večera. Druhá nekuřácká resturace je laděna do sportovního stylu, je zde velká plazmová televize, kde se pouští důležité sportovní přenosy. 

Penzion má kapacitu 24 lůžek, jsou zde dvoulůžkové až čtyřlůžkové pokoje. Každý pokoj má vlastní sociální zařízení a sprchu či vanu. 

V hostinci se dají uspořádat různé rodinné oslav, svatby, rauty, apod. Například takto chystáme restauraci pro myslivce, kteří jsou pravidelnými hosty. Stačí jen kontaktovat a domluvit se, jak si svou akci představujete.