O nás

Navazujeme na pohostinské služby, které tento dům nabízel již v roce 1877 (Hostinec u Šikrů – Gasthaus Schicker). Poskytujeme ubytovací kapacity v devíti standartně vybavených pokojích za velmi příznivé ceny. Dvě restaurace (obě výhradně nekuřácké) nabízejí bohatý jídelní lístek založený na domácí české kuchyni z čerstvých surovin. Pokud ve Vašem pokrmu ucítíte bylinky, věřte, že tato vůně i chuť pochází z naší zahrádky. Základem hovězího menu je maso z biochovu masného plemene Charrolais, které je chováno na pastvinách v okolí Podhorního vrchu. To stejné můžeme hrdě říct i o pokrmech ze zvěřiny, původ – Podhorní vrch. K našim kulinářským dobrotám nabízíme nadstandartní nápojový lístek. Mimo jiné si Vám dovolujeme doporučit lahodný pivní mok z regionálního pivovaru Chodovar a velký výběr prvotřídních vín různých kategorií ze dvou moravských vinařství Znovín a Lahofer.

Okolí našeho hostince nabízí netradiční možnosti k relaxování: turistické vycházky do širokého okolí, pro cyklisty rozsáhlou síť cyklostezek (nás začínáte v nadmořské výšce cca 800 metrů, půjčovna horských přímo v hostinci), golf pro pokročilé i začátečníky (golfový areál se cvičnou loukou je vzdálen 500 metrů), pro lovce bohatý lovecký revír a sportovní rybáři najdou v dosahu atraktivní pstruhovou i mimopstruhovou vodu. V zimě se můžeme pochlubit strojově upravenou lyžařskou běžeckou stopou v celkové délce 40-60 km (nástupiště do stopy je 300 metrů od hostince), lyžařským svahem s umělým zasněžováním a osvětlením pro večerní lyžování (vleky jsou vzdáleny 2 km). V samotném lázeňském městě najdete plno dalších sportovních i kulturních aktivit.

Budova

Hostinec se nachází v obci Závišín na 3 km od Mariánských Lázní směrem na Karlovy Vary poblíž vyhlášeného golfového hřiště. Před hostincem je k dispozici parkoviště s velkou kapacitou, rovněž jsou zde připraveny stojany na kola pro cyklisty.

V hostinci jsou dvě retaurace, z nichž jedna je nekuřácká a druhá kuřácka. Nekuřácká restaurace je laděná do mysliveckého stylu a, má kapacitu cca 40 lidí a nachází se zde krb. Restaurace má velkou terasu, kde se dá v letních měsících sedět až do pozdního večera. Kuřácká resturace je laděna do sportovního stylu, je zde velká plazmová televize, kde se pouští důležité sportovní přenosy. Obě restaurace nabízejí široký výběr z především české kuchyně, na kterou se hostinec specializuje.

Penzion má kapacitu 24 lůžek, jsou zde dvoulůžkové až čtyřlůžkové pokoje. Každý pokoj má vlastní sociální zařízení a sprchu či vanu. 

V hostinci se dají uspořádat různé rodinné oslav, svatby, rauty, apod.